З 1955 ріку – гаслом уряду держави “Кадри вирішують усе” – як керівництво до дії. Рада Міністрів СРСР своїм наказом створює на Україні в місті Артемівську, професійно-технічне училище № 13 на основі заводу по обробці кольорових металів з контингентом у 200 чоловік.

 1956 рік – це перший випуск електрослюсарів контрольно-вимірювальних приладів, вальцювальники-листопрокатчики, наладчики електрообладнання електростанцій та електропідстанцій, лаборанти-хіміки-аналітики, креслярі-конструктори. 

З 1964 року училище постійно експонує свої роботи на ВДНГ, неодноразово було відмічене медалями та дипломами. В 1964 році училище № 13 переменоване в професійно-технічне училище № 53 (геологорозвідників), базовим підприємством став трест “Артемгеологія”.

У 2003 році Артемівське професійно-технічне училище № 53 отримало найменування “Артемівський професійний ліцей”. У зв´язку зі змінами Статуту у грудні 2009 року наш заклад перейменований в Державний навчальний заклад “Артемівський професійний ліцей“.

Училище перетворилось в справжню кузню молодих робітничих кадрів для Міністерства геології УРСР і стало одним з найбільших училищ в Україні. Контингент учнів виріс до 1300 чоловік. Навчалось більше 30 національностей. Училище володіло новим комплексом навчальних корпусів з добре обладнаними навчальними кабінетами, аудиторіями, майстернями, буровим полігоном, лабораторіями, трьома гуртожитками, профілакторієм. Училище, єдине на Україні, нагороджено Почесною Ленінською грамотою на честь 100-ліття з дня народження Леніна.

На сьогодні ліцей є багатопрофільним, він готує фахівців з багатьох професій для промислових підприємств міста Бахмута та району, а також для сфери обслуговування міста. Свою майстерність, професіоналізм й педагогічний талант дарують своїм учням майстри виробничого навчання, викладачі.