Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tabКожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу, але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність.
(blue_heart)(yellow_heart)Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», що ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших розташовані на сайті https://www.howareu.com/.Актуальною проблемою як в Україні, так і в усьому світі, є насильство за ознакою статі. Особливо вона відчутна, коли держава перебуває в умовах конфлікту. Ґендерно-обумовлене насильство має серйозні фізичні та психологічні наслідки для тих, хто від цього постраждав.
19 червня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/69/293, яка заснувала Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, щоб підвищувати рівень обізнаності про необхідність покласти край сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, шанувати жертв сексуального насильства і тих хто пережив його всюди в світі. Віддавати належне всім тим, хто відважно присвячує життя боротьбі за викорінення цих злочинів або втратив життя в цій боротьбі. Кожен з нас може долучитися до важливої ініціативи Генасамблеї ООН, надаючи допомогу та підтримку тим, хто постраждав внаслідок сексуального насильства в умовах війни!
Якщо ви потерпаєте від ґендерно-обумовленого насильства, зверніться на національну гарячу лінію:

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного);
або 116 123 (з мобільного).
Національна дитяча гаряча лінія:

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного);
або 116 111 (з мобільного).


Тривога, злість, страх — зараз це нормальний стан для кожного українця. Адже в нашій країні йде війна, яку розпочала росія. Це не означає, що потрібно піддаватися паніці та думати про погане.

Позитивні думки та позитивні твердження — ось, що треба зараз постійно робити. До вашої уваги афірмації, за допомогою яких можна налаштувати себе на світле майбутнє, почати вірити в себе, покращити настрій.Стрес, панічні атаки, страх за себе і своїх близьких супроводжують зараз всіх українців. Ніхто не знає що буде завтра і коли все це закінчиться. Пропоную вам комплекс порад, які, сподіваємось, допоможуть заспокоїтися, адже паніка зараз ні до чого гарного не приведе. Бережіть себе та своїх близьких, бо разом ми сила! Разом до перемоги!


Ця гра допоможе опрацювати навички безпечної поведінки в інтернеті.

Гра безкоштовна, завантажити її можна за ПОСИЛАННЯМ (тільки для мобільних)


24 березня – Міжнародний день боротьби з туберкульозом. Саме цей день спонукає всіх замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках!


Проблема збереження репродуктивного здоров’я за своєю значущістю, масштабністю, перспективністю, стратегічним характером на сьогодні є однією з найбільш актуальних.


Відео поради “Резилентність, як розвинути стійкість до стресових ситуацій” до Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків. Бережіть себе!


Техніки Заземлення – це прекрасний інструмент в стресових ситуаціях. Їх можна використовувати де б ви не знаходилися. Повертаючи свою свідомість і тіло назад в даний момент, ми можемо організувати нашому мозку простір, щоб він заспокоївся, і відчути себе трохи більш сконцентрованими.


«Доброта це те, що може побачити сліпий і почути глухий» Марк Твен.
Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є День спонтанного прояву доброти! Даруйте добро та приймайте позитивні емоції у відповідь!


Шановні здобувачі освіти, до вашої уваги онлайн-квест “Живи без ілюзій”, мета якого допомогти Вам знайти відповідь на важливе питання: «Як будувати здорові стосунки?» та розпізнавати й уникати небезпечних ситуацій.

Посилання на проходження квесту10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує:
-політичні,
-громадянські права і свободи людини,
-права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.


ДНЗ “Бахмутський центр ПТО” третього грудня відзначає, разом із світовою спільнотою, Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, на долю яких випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність всі свої плани та задуми!


КОНВЕНЦІЯ РАДИ ЄВРОПИ про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства – це міжнародний договір ради Європи, яким країни погоджуються кримінально переслідувати певні форми кримінального насильства над дітьми. Це перша міжнародна угода, яка торкається питання сексуального насильства над дітьми.

Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями

Завданнями проведення заходів до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства є:

– підвищення обізнаності громадськості щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, виявлення випадків насильства, їх попередження та допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства;

 – сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства;

– недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги.

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, учителів та дітей щодо запобігання сексуальному насильству. Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/pozashkilna/bezpeka/1.pdf https://mon.gov.ua/ua/news/aktualni-materiali-shodo-psihologichnoyipidtrimki-ta-zahistu-ditej-vid-seksualnogo-nasilstva-v-interneti

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :

Нацполіція 102

Офіс Генерального прокурора: за телефоном 0 800 507 001 за телефоном 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal)

через сайт https://www.warcrimes.gov.ua/

 через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot

електронною поштою conflict2022.ua@gmail.com


16 листопада в Державному навчальному закладі “Бахмутський центр професійно-технічної освіти ” відбулася онлайн-презентація до Міжнародного дня толерантності, для того, щоб піднести громадську свідомість, звернути увагу на небезпеку, приховану в нетерпимості, протидіяти її проявам, сприяти формуванню толерантності здобувачів освіти та вихованню в її дусі.


Проблема уживання психотропних, наркотичних речовин, які стали дуже розповсюдженими серед підростаючого покоління та студентської молоді, в умовах воєнного стану, чинять серйозну небезпеку для подальшого розвитку нашого суспільства. Тому ДНЗ “Бахмутський центр професійно- технічної освіти” організовує систематичні онлайн- превентивні заходи, мета яких є профілактика шкідливих звичок та протиправної поведінки підлітків та популяризації переваг здорового способу життя.


У листопаді увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння або #NoSmokingDay. Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально проінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я людини. ДНЗ “Бахмутський центр ПТО” за здоровий спосіб життя, тому пропонуємо Вам перегляд відеолекції з цього питання. Бережіть себе! Ваше здоров’я в ваших руках!


У найскладніший для України час кожен переживає зміни настрою та поведінки під час спричинених воєнними діями подій.
Кращий спосіб допомогти близькій людині опанувати емоції у складний час – просто бути поруч, уважно слухати та за потреби обіймати. До вашої уваги цикл корисних порад “Допомога та підтримка учасників освітнього процесу”. Бережіть себе та своїх рідних! Все буде добре! Все буде Україна!