Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу, але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність.
(blue_heart)(yellow_heart)Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», що ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших розташовані на сайті https://www.howareu.com/.


Тривога, злість, страх — зараз це нормальний стан для кожного українця. Адже в нашій країні йде війна, яку розпочала росія. Це не означає, що потрібно піддаватися паніці та думати про погане.

Позитивні думки та позитивні твердження — ось, що треба зараз постійно робити. До вашої уваги афірмації, за допомогою яких можна налаштувати себе на світле майбутнє, почати вірити в себе, покращити настрій.
24 березня – Міжнародний день боротьби з туберкульозом. Саме цей день спонукає всіх замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках!В Україні з’являється нова небезпечна субкультура Редан: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Відомо, що це явище прийшло до нас з росії. У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки іякщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ — це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості.Тому батькам так важливо будувати довірливі стосунки зі своїми тінейджерами та вчасно виявляти індикатори деструктивної поведінки у них. Бережіть себе та своїх дітей!


Техніки Заземлення – це прекрасний інструмент в стресових ситуаціях. Їх можна використовувати де б ви не знаходилися. Повертаючи свою свідомість і тіло назад в даний момент, ми можемо організувати нашому мозку простір, щоб він заспокоївся, і відчути себе трохи більш сконцентрованими.


«Доброта це те, що може побачити сліпий і почути глухий» Марк Твен.
Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є День спонтанного прояву доброти! Даруйте добро та приймайте позитивні емоції у відповідь!10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує:
-політичні,
-громадянські права і свободи людини,
-права в економічній, соціальній і культурній сферах.
Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного.


Під час дистанційного навчання підлітки почали проводити майже весь час онлайн, а це натомість призвело до збільшення кількості випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та сексуальної експлуатації дітей в інтернеті. До вашої уваги, відео поради, які допоможуть захистити себе і своїх дітей від цькування в інтернеті та зробити свій смартфон ДОБРОPhone. Бережіть себе та своїх близьких!


ДНЗ “Бахмутський центр ПТО” третього грудня відзначає, разом із світовою спільнотою, Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, на долю яких випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність всі свої плани та задуми!


Після початку повномасштабного вторгнення питання того, як говорити з дітьми про війну, постало особливо гостро. Соціально- психологічна служба нашого закладу підготувала відповіді на найбільш розповсюджені питання батьків підлітків.


КОНВЕНЦІЯ РАДИ ЄВРОПИ про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства – це міжнародний договір ради Європи, яким країни погоджуються кримінально переслідувати певні форми кримінального насильства над дітьми. Це перша міжнародна угода, яка торкається питання сексуального насильства над дітьми.

Сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється. З кожною звісткою про звільнені території, на жаль, стає відомо про нові випадки сексуального насильства російських окупантів над українками та українцями

Завданнями проведення заходів до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства є:

– підвищення обізнаності громадськості щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, виявлення випадків насильства, їх попередження та допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства;

 – сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства;

– недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги.

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, учителів та дітей щодо запобігання сексуальному насильству. Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/pozashkilna/bezpeka/1.pdf https://mon.gov.ua/ua/news/aktualni-materiali-shodo-psihologichnoyipidtrimki-ta-zahistu-ditej-vid-seksualnogo-nasilstva-v-interneti

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :

Нацполіція 102

Офіс Генерального прокурора: за телефоном 0 800 507 001 за телефоном 096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal)

через сайт https://www.warcrimes.gov.ua/

через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot

електронною поштою conflict2022.ua@gmail.com


Поради батькам “Як зберегти емоційну рівновагу в умовах воєнного стану”. У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб підлітка, але це може бути важко через власний нестабільний стан. Тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину.