СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДНЗ “БАХМУТСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ”

СПОРТИВНО-МАСОВА РОБОТА

Організація і зміст фізичного виховання в ДНЗ «Бахмутський ценр професійно-технічної освіти» регламентується Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту ”, “Про професійно-технічну освіту ”, “Про фізичну культуру і спорт”, листами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими та іншими актами Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Як відомо, основною формою спортивно-масової роботи в учбових заклодах  є урок фізичного виховання, який забезпечує зміну видів діяльності (розумової й фізичної), сприяє відновленню розумової працездатності, поліпшенню функціонального стану центральної нервової системи, психологічному та розумовому розвантаженню здобувачів освіти. Викладач фізичної культури на уроках ставить перед здобувачами освіти завдання формування правильної постави, прищеплює звички щодня виконувати фізичні вправи.

Предмет фізична культура в ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» викладають фахівці фізичної культури:

Дуброва Ольга Львівна керівник фізичного виховання, спеціаліст першої категорії.Веремєєнко Андрій Васильович
викладач фізичної культури, спеціаліст другої категорії.

Значення спортивно-масової роботи велике: воно сприяє підвищенню рівня рухової активності здобувачів освіти і зміцненню їх здоров’я; сприяє корисній організації відпочинку здобувачів освіти; задовольняє їхні індивідуальні інтереси у фізичному удосконалюванні й сприяє формуванню інтересу до занять спортом.

ФІЗКУЛЬТУНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА ЦЕНТРУ

У системі спортивно-масової роботи велике значення має спортивне вдосконалювання здобувачів освіти, розвиток їх здібностей у різних видах спорту. Це завдання в нашому Центрі вирішується за допомогою організації роботи секцій з спортивних ігор, настільного тенісу.

Участь у  спортивних змагання:

В межах Центру.
Згідно до регламенту спортивно-масової роботи  учбового закладу здобувачі освіти приймають активну участь у змаганнях на першість Центру (Легка атлетика, міні-футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс). Переможці змагань формують збірну команду Центру з видів спорту.

Поза межами Центру
Здобувачі освіти приймають активну участь у міських змаганнях відповідно до календарного планування міського Управління з питань фізичної культури та спорту серед виших учбових закладів 1-2 рівня акредитації.( кубок міста з легкої атлетики, легкоатлетичний крос, першість міста з міні-футболу, баскетболу,волейболу(юнаки, дівчата) шахів, настільного тенісу, допризивної молоді.)

Участь у зональних та обласних змаганнях відповідно до календарного планування фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (спортивні ігри,  загальна фізична підготовка, «Козацька наснага»,шахи, настільний теніс)

Види спортивних свят:

Олімпійський урок, олімпійський тиждень. Протягом тижня здобувачі освіти беруть участь у спортивних змаганнях,  у фото- флешмобі «Спорт-це життя», зустрічаються з видатними спортсменами, стають учасниками вікторини тощо.

Оздоровче свято «День здоров’я»

У Центрі на початку року проводиться  свято «День здоров’я». Метою свята є залучення здобувачів освіти до фізичних вправ, здорового способу життя. Підготовка до «Дня здоров’я» починається з написання положення. У положенні описується всі конкурси, кількість учасників у конкурсі, правила по техніці безпеки на кожний вид змагань та судді на кожному етапі.

В «Дні здоров’я» бере участь увесь колектив Центру. Склад команд – уся група з майстром в/н. Призери нагороджуються грамотами та солодкими призами.

Показова ранкова гімнастика з нагоди «Всесвітнього дня здоров’я», до участі залучаютється весь колектив Центру та здобувачі освіти.

Спортивні змагання «Козацька наснага», «Майбутні захистники» та Загальна фізична підготовка до дня збройних сил України – займають особливу значущу роль у національно-патріотичному вихованні. В ході змагань здобувачі освіти показують свої знання історії України та козацтва, свою силу та спритність.

В Центрі з метою пропаганди здорового способу життя та залучення здобувачів освіти до занять спортом оформлені стенди на яких розміщені:

– фотоматеріали спортивних змагань, спортивно – масових заходів;

– спортивні досягнення;

– спортивна інформація;

– фото кращих спортсменів Центру.

І це не межа! Ми ставимо нові завдання та цілі, ми вміємо робити чемпіонів.