Літературна година до Дня народження Лесі Українки «Мріє, не зрадь!»

23 лютого 2023 року у Державному навчальному закладі «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» викладачем української мови та літератури Фроловою Інгою Анатоліївною було проведено літературну годину до Дня народження Лесі Українки «Мріє, не зрадь!».
На заході були присутні: заступник директора з навчально-виробничої роботи Захарова Оксана Миколаївна, методист ДНЗ «Бахмутський ЦПТО» Кокоза Людмила Кирилівна, класні керівники груп І-го курсу навчання, здобувачі освіти груп № 4 «Кухар. Кондитер», 4С «Кухар. Кондитер», 5 «Кухар. Кондитер», 6 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», 8 «Електрогазозварник», 24С «Кухар. Кондитер».
Здобувачі освіти взяли активну участь у вікторині «Донька Прометея», де змогли закріпити свої знання з творчості та життєвого шляху поетеси, а також дізнатися багато нових цікавих фактів про Лесю Українку.
А яка ж літературна година без читання поезій, а тим паче таких чуттєвих, ніжних і водночас сильних, життєствердних та палких. Здобувачі освіти мали змогу продекламувати свої найулюбленіші поезії Лесі Українки: «Жіночий портрет» (Скитський І., гр. №4), «Надія» (Луцева О., гр. № 5), «На роковини Шевченка» (Пастушенко О., гр. № 6), «Хто вам сказав, що я слабка?» (Коваль В., гр. № 4С), «Скрізь плач, і стогін, і ридання» (Павленко О., гр. № 6). Здобувачі освіти гр. №6, №24С – Дикань М. та Гадючка К. читали за ролями уривок із драми-феєрії «Лісова пісня». А Леся Українка, в унікальному записі 1908 р., співала для всіх фрагмент пісні «Ой, заїхав козак та й та з Україноньки».
Вдосталь наслухавшись вічного та прекрасного, запропонували усім присутнім спільний перегляд інсценізації за творами Лесі Українки «Змагаймось за нове життя!» нашими здобувачами освіти, яка посіла ІІ місце на Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому Лесі Українці.

Щиро вдячні всім учасникам заходу!
Творчість Лесі Українки несе у собі національну ідею, нагадує про цінність волі та сили духу. Як би важко не було, не припиняємо мріяти, не обмежуючи політ своїх думок. Цю внутрішню свободу ми маємо зберегти та передати наступним поколінням!