День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.

Так 17 лютого 2021 року викладачем предмету «Захист України» Ревою В.В. проведена відкритий виховний захід присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав з запрошенням гостей заступника військового комісара-начальника відділення рекрутингу та комплектування Об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки  Бахмутської ОТГ майора Сергієнко Олексія Олексійовича та воїна Афганської війни нагородженого двома орденами “червоної зірки” майора запасу Бондаренко Василя Івановича. Гості розповідали про своє життя під час війни та після неї та як важко втрачати товарищів. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.