Народ,  котрий  не  пам’ятає свого минулого,  приречений  знову його пережити
 Джордж   Сантаяна.

У групі № 10 «Електрогазозварник. Електрогазозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах» Державного навчального закладу «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» класним керівником Фроловою Інгою Анатоліївною було проведено годину пам’яті, присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів. Захід на меті мав відновлення історичної пам’яті про голодомор 1932-33 років; формування поваги до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття голодомору; виховання громадянської свідомості, почуття співпереживання.

27.11.2021 о 16.00 – запалімо свічку пам’яті…

Запалімо мільйони свічок!

Душі тих малих діточок

З болем з неба за нами зорять.

І німіють. Мовчать.

Засвіти свічу, засвіти!

Хай здригнуться від правди світи.

Хай дізнається вся Земля:

Панахиду Вкраїна справля …


День в історії. День пам’яті жертв Голокосту

27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.
Державний навчальний заклад «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» долучається до вшанування пам’яті жертв Голокосту та розділяє біль втрати.
“Пам’ять про найтяжчий гріх і злочин – проти людяності – повинна жити заради того, щоб більше ніколи знову не повторилися подібні трагедії, які прокотилися Україною й світом у минулому столітті” Трагедія Голокосту є уроком для всього людства, який потрібно пам’ятати і ніколи не допустити знову.


День пам’яті героїв Крут

29 січня вшановується Пам’ять Героїв Крут. Бій під Крутами 29 січня був одним із епізодів першої російсько-української війни грудня 1917-квітня 1918 рр. В бою під Крутами 29 січня 1918-го зійшлися війська Української Народної Республіки із столицею в Києві та російські підрозділи, сформовані в переважній більшості з росіян, озброєні й споряджені петроградським Раднаркомом.
З погляду військового, бій під Крутами є прикладом успішної оборонної операції. Українські підрозділи, які обороняли Київ, із мінімальними втратами виконали поставлене командуванням завдання. В меншості вони дали бій ворогу, завдали йому суттєвих втрат і організовано відступили до вагонів, які на них очікували. Таким чином, було затримано ворога і збережено контроль над Києвом, столицею УНР.
Бій під Крутами мав важливе політичне значення. Дозволив завершити переговори в Бересті між делегаціями УНР і країн Четвертного союзу і підписати Берестейський мирний договір – перший мир Першої світової війни, згідно з яким УНР стала суб’єктом міжнародних відносин.
Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, був одним із багатьох боїв в ході першої російсько-української війни, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Державний навчальний заклад «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» долучається до вшанування Дня пам’яті Героїв Крут. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.


День соборності України

Державний навчальний заклад “Бахмутський центр професійно-технічної освіти” прийняв участь в фотовиставці до Дня Соборності України “Україна – це ми”

Шановні учасники фотовиставки!
Громадська молодіжна організація «Союз робітничої молоді» ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» вітає Вас із визначним українським державним святом – Днем Соборності України!
Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної України.
Щиро бажаємо всім Вам міцного здоров’я, достатку і злагоди, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо рідної Донеччини та України!


День вшанування учасників бойових дій

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.
З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
Так 17 лютого 2021 року викладачем предмету «Захист України» Ревою В.В. проведена відкритий виховний захід присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав з запрошенням гостей заступника військового комісара-начальника відділення рекрутингу та комплектування Об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки  Бахмутської ОТГ майора Сергієнко Олексія Олексійовича та воїна Афганської війни нагородженого двома орденами “червоної зірки” майора запасу Бондаренко Василя Івановича. Гості розповідали про своє життя під час війни та після неї та як важко втрачати товарищів.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.


Конкурс знавців українського слова

17 лютого напередодні Міжнародного Дня рідної мови в Державному навчальному закладі «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» викладач української мови та літератури Фролова І.А. провела Мовно-літературний конкурс знавців українського слова між здобувачами освіти групи № 5 з професії «Кухар. Кондитер». Команда дівчат «Берегині слова» та команда хлопців «На стражі рідної мови» змагалися у різноманітних мовно-літературних конкурсах.


День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні – відважних співвітчизників, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою та самим творити своє майбутнє без кремлівських вказівок.
З гордістю і вдячністю Державний навчальний заклад «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» віддає шану тим, чия самопожертва стала запорукою перемоги Революції Гідності, торжества незламного українського духу над підступними спробами нас упокорити.
Зберігаючи відданість ідеалам гідності та свободи, ми повинні утверджувати національну єдність, розбудовувати демократичну сильну і процвітаючу країну, зміцнювати наше військо та високо цінувати кожну мить життя у незалежній європейській Україні.

Слава Героям Небесної Сотні!

Слава Україні!